Spotkania autorskie

SONIA BOHOSIEWICZ

Spotkania autorskie / filmowe

W ramach przeglądów filmowych, wywiadów z udziałem publiczności, indywidualnie czy podczas festiwali.

Fot. Jakub Jackiewicz, źródło: http://lektura-augustow.blogspot.com/2018/04/ukasz-maciejewski-i-sonia-bohosiewicz.html

Spotkania autorskie „Leniwa Żona”

Instagramowa Leniwa Żona wydała własną książkę, a jest to książka piękna i wyjątkowa.

Czasami, pomimo aktorskich kreacji wypełniających po brzegi mój terminarz, wchodzę do kuchni, zakładam koronę i zaczynam rządzić. „Zarządzam kwadrans w siódmym niebie!” ogłaszam i wyczarowuję gofry z bitą śmietaną albo szarlotkę, albo ciastka Kaśki, albo coś innego, równie pysznego. Zapach roznosi się po całym zamku kusząc Króla i Książęta, i juz po chwili, wszyscy są razem w kuchni i jedzą mi z ręki. Owe przepisy magiczne, są czasem moimi recepturami, ale czasem, są to kompozycje królowych innych zamków. Szybko, prosto i celnie, jak strzał z łuku w czerwony punkcik tarczy. Dzielimy się czarami, bo nie ma po co marnować czasu. Każda z nas chce oczarować swoją krainę i iść dalej podbijać świat.

Spotkania z książką

Fot. Dariusz Mól, źródło: https://minskmaz.com/news/noc-bibliotek-z-sonia-bohosiewicz

Dzieciom, młodzieży, dorosłym. Jeśli tylko ma czas, chętnie poświęca go na takie właśnie spotkania. Nie jest to proste. Kalendarz aktorki, która pracuje obecnie na planach filmowych i telewizyjnych, regularnie gra w kilku teatrach, jeździ po całym kraju z koncertami i spektaklami – jest napięty. Ale Sonia Bohosiewicz lubi te spotkania. Chętnie się spotyka z publicznością, odpowiada na pytania, pozuje do zdjęć, rozdaje autografy, ale najpierw – CZYTA! O poranku, w samo południe, w ramach popołudniowej herbatki, wieczornego spotkania czy też nocnego, książkowego „piżama party”.

WARSZTATY AKTORSKIE

„Pamiętam, jak to było, kiedy sama zdawałam do PWST. Pochodzę z małego miasta, z Żor. Nikt wokół mnie nie szedł do szkoły teatralnej. Nie miałam wsparcia, nie miałam się kogo poradzić. Marzenie o studiach aktorskich wydawało mi się nieosiągalne. Wtedy trafiłam pod dobre skrzydła ludzi, którzy mi pomogli. Otworzyli przede mną zupełnie nowe przestrzenie, rozbudzili świadomość. Była to niezwykła dla mnie praca – nad stresem, doborem tekstów, umiejętnością autoprezentacji. Bez tej pomocy raczej nie dostałabym się do wymarzonej szkoły.
Wchodzisz do sali egzaminacyjnej. Masz tylko kilka minut na zaprezentowanie się przed komisją. Nie wolno Ci ich zmarnować, bo następna szansa nadejdzie dopiero za rok. Warto więc dobrze się przygotować do tych kilku minut. Tym bardziej, że towarzyszyć Ci będzie silny stres. Nie wiesz, czego się spodziewać i co może Cię zaskoczyć. Ale ja to wiem. 
I mogę Ci pomóc. Zapraszam.”

W ramach zajęć uczestnicy pracują nad:
  • doborem odpowiednich, zróżnicowanych tekstów,
  • interpretacją wiersza i prozy,
  • dykcją i impostacją,
  • technikami opanowywania stresu,
  • odpowiednim zaprezentowaniem się przed komisją.