Agnieszka Hekiert e-jazz quartet

AGNIESZKA HEKIERT E-JAZZ QUARTET

Zespół w składzie:
Agnieszka Hekiert – śpiew
Konstantin Kostov (Niemcy / Bułgaria) – piano
Cezary Konrad / Patryk Dobosz – perkusja
Robert Kubiszyn / Paweł Pańta – bas

Solunation

Długotrwała współpraca wybitnego bułgarskiego pianisty Konstantina Kostova i wokalistki Agnieszki Hekiert zaowocowała kolejną, doskonalą w swoim brzmieniu płytą SOULNATION. Połączenie słowiańskiej duszy z bułgarską wirtuozerią oplecione głębokim brzmieniem kontrabasu i niesamowitymi rytmami perkusji (grają zdobywcy amerykańskiej nagrody Grammy Paweł Pańta oraz Cezary Konrad).
Ta płyta dotyka, porusza, nie pozostawia obojętnym, łamie wszelkie bariery. Szalone improwizacje przeplatają się z wrażliwymi opowieściami, a energia płynąca od samej wokalistki wydaje się łączyć nas ze źródłem.
Tę płytę trzeba przeżyć.

Stories

„Stories” to płyta autorska, z utworami bułgarskiego pianisty Konstantina Kostova, Agnieszki Hekiert i austriackiego gitarzysty Ericha Sammera. Niesamowite połączenie bałkańskich brzmień, słowiańskiej duszy, wyśmienitych dźwięków, serbsko-bułgarskich „połamanych” rytmów i ciepłych partii wokalnych. Wirtuozeria muzyków łączy się z głębokim głosem Agnieszki, jej niewiarygodnie lekkim poruszaniem się po skali i pełnymi energii improwizacjami.

Teaser płyty „Stories”

Teaser koncertu w radiowej Trójce:

Recenzja płyty „Stories” – Bogdan Chmura / JAZZ FORUM

Wywiad z Agnieszką Hekiert – Jazz Forum