AGNIESZKA HEKIERT

Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Kompozytorka, autorka tekstów i aranżacji. Znana jest szerszej publiczności w związku z udziałem w programach telewizyjnych, jak np. Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w których przygotowuje uczestników jako trenerka wokalna.

W 2013 roku Universal Music wydał autorską płytę Agnieszki – „Stories” – z udziałem znakomitych muzyków sceny europejskiej i polskiej: Konstantin Kostov, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach, Atom String Quartet.

Od 2009 roku współpracuje z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, jak również z Trio Krzysztofa Herdzina (płyta „Night And Day Swing”) oraz Leszkiem Żądło (na scenie austriackiej, niemieckiej, polskiej) i bułgarskim Trio w Monachium (płyta „European Impressions”). Poza Polską koncertowała między innymi w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Francji, Chorwacji, czy we Włoszech.

O AGNIESZCE

 „She’s got music in her body”
– Bobby McFerrin”Jazz ze znakiem jakości”
– Marek Niedźwiecki

„She is a fabulous Singer”
– Rhiannon

„Niewiarygodny artyzm wokalny i frazowanie”,
„Jej muzyka to wielka uczta dla uszu”
„Jazzowa atmosfera w najlepszym wydaniu, której nigdy nie ma się dość”
– Süddeutsche Zeitung

 „Jak uczyć się śpiewać, to tylko u Agnieszki Hekiert!”
 – Sonia Bohosiewicz

STORIES

 Agnieszka Hekiert, okładka płyty

„Stories” to płyta autorska, z utworami bułgarskiego pianisty Konstantina Kostova, Agnieszki Hekiert i austriackiego gitarzysty Ericha Sammera.Mieszanka bałkańskich brzmień, słowiańskiej duszy, wyśmienitych dźwięków, serbsko-bułgarskich „połamanych” rytmów i ciepłych partii wokalnych Agnieszki i Kuby Badacha.

„Wirtuozeria muzyków łączy się z głębokim głosem Agnieszki, jej niewiarygodnie lekkim poruszaniem się po skali i pełnymi energii improwizacjami.”